Kniha návštev

Dátum: 18.07.2015

Vložil: Jana

Titulok: pekna stránka

Ja sa venujem tiež pestovaniu kaktusov ale nemám ich ešte veľa iba 3 druhy.


S pozdravom

janasemanova26@gmail.com

Dátum: 14.08.2015

Vložil: Stano

Titulok: Re:pekna stránka

Tak držím palce, aby pribúdali a aby sa im darilo :-).
A ďakujem za návštevu.

Dátum: 30.11.2013

Vložil: kaja

Titulok: super

Velmi pekna stranka nádherne kaktusy ....

Dátum: 04.12.2013

Vložil: Stano

Titulok: Re:super

Dík.

Dátum: 02.08.2012

Vložil: Adminka - webu

Titulok: web

Dobrý deň!
Vznikla nová stránka o kaktusoch, myslím že sa Vám oplatí ísť si ju pozrieť. Je priehľadná, farebná aj s obrázkami. Text je stručne a jednoducho vysvetlený. Stránka je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých. Tu je link:
https://vsetko-o-kaktusoch.webnode.sk
Ďakujem :)

Dátum: 20.09.2012

Vložil: Ivan Behul

Titulok: Re:web

Navštívil som tú stránku, ale asi ste si ju prechválili, Stanova je omnoho krajšia, na tej novej- propagovanej je mnoho nepresností a neprávd...a žiadne fotky

Dátum: 23.09.2012

Vložil: Stano

Titulok: Re:Re:web

Musím len súhlasiť v Ivanom.

Dátum: 16.05.2012

Vložil: kica

Titulok: Kaktusy-sh

Parádna stránka, nádherná galéria, proste palec hore... Ako začiatočník v pestovaní som ohúrený.Mám asi 50-60 druhov kaktusov, žiaľ absolútnu väčšinu z nich nepoznám ale napriek tomu ma očarila krása ich kvetov. Kochám sa pohľadom na ne, jednoducho ma upokojujú. Dúfam, že mi budú raz všetky kvitnúť ako tie vo Vašej galérii. som rád, že som objavil Vašu stránku.

Dátum: 22.05.2012

Vložil: Stano

Titulok: Re:Kaktusy-sh

Dík. Určite budú. Základ pre kvitnutie je zdravý rast v predchádzajúcej sezóne a chladné, svetlé a najmä suché zimovanie.

Dátum: 07.05.2012

Vložil: Lívia

Titulok: Wow

Wow, fakt dobrá stránka, naozaj :) Aj ja mám menšiu zbierku kaktusov, nie veľa (zatiaľ len 8) :) Ale chcem pochváliť túto stránku, lebo si fakt zaslúži uznanie, čo sa týka grafikou aj obsahom. Ale dala by som tu viac fotiek, obrázkov. Inak úžasné :)

Dátum: 08.05.2012

Vložil: Stano

Titulok: Re:Wow

Uff! Si mi dala :-) Doteraz som si myslel, že fotky sú moja silná stránka. A prešla si vôbec fotogalériu? fotiek je určite cez 300, je to málo? Priebežne ich dopĺňam ako mi kvitnú nové druhy (ak sa mi podarí ich cvaknúť včas). Ale aj tak ďakujem.

Dátum: 19.02.2012

Vložil: judita

Titulok: odkazy

Veeelmi krasna a zaujimava galeria.Pestujem kaktusy ale len začinam a ani som netušila že take krasne kvety maju-chcem sa spytat -vidim že vedšinou ich mate v malinkych kvetinačoch ja zvyknem ked kupim tak dam do vedšieho kvetinača a neviem či robim dobre..Tiež sa mi pačia kombinacie viacerych rozdielnych v jednom kvetinači-nemožu bit druhy čo sa neznašaju? vopred dakujem za radu-vela štastia a vela kvetov :)) na kaktusoch pravdaže...

Dátum: 25.02.2012

Vložil: Stano

Titulok: Re:odkazy

Ďakujem za uznanie.
Veľkosť kvetináčov.......
Záleží to od druhu kaktusu, od prostredia, v ktorom sú kaktusy pestované, od použitého substrátu a od spôsobu a frekvencie polievania. Vo všeobecnosti sa ale odporúča, aby kvetináč nebol príliš veľký, mal by byť len o niečo väčší ako priemer kaktusu, vtedy je totiž menšia pravdepodobnosť, že urobíte pestovateľskú chybu. Keď polejete malý kaktus s malou koreňovou sústavou vo veľkom kvetináči veľkým množstvom vody, ten nie je schopný vodu spotrebovať v krátkej dobe a preto zostane dlhšie mokrý, čo mu môže byť na škodu. Substrát by mal teda byť dobre prekorenený. Dá sa to pestovať aj vo väčších kvetináčoch, rôznych misách a pod. ale treba dávať pozor, aby neboli kaktusy stále mokré.
Čo sa týka spoločného pestovania v jednej mise....je to možné, biť by sa nemali, ale mohli by mať rôzne požiadavky na substrát, frekvenciu polievania, prípadne ďalšie nároky, preto podmienkou je vybrať druhy s podobnými požiadavkami na pestovanie.

Dátum: 16.01.2012

Vložil: Nina

Titulok: Kvitnutie

Dobrý deň!
Prosím Vás, Kedy kvitnú kaktusy?
Nikde to neviem nájsť....
Prajem veľa šťastia!

Dátum: 24.01.2012

Vložil: Stano

Titulok: Re:Kvitnutie

Závisí to od druhu a spôsobu pestovania, najviac druhov kvitne na jar alebo začiatkom leta, niektoré rody ale kvitnú v našich podmienkach až na jeseň (napr. Ariocarpus) alebo dokonca v zime (Schlumbergera). Tiež to závisí od veku rastliny, niektoré druhy kvitnú vo veku 3-4 roky, aj skôr pokiaľ sú navrúbľované, niektoré naopak až vo veku 40-50 rokov, aj viac, každý druh má zakódovaný nejaký približný vek "dospelosti". Pokiaľ však rastlina nerastie vo vhodných pomienkach, tak sa môže stať, že nezakvitne ani, keď dosiahne túto hranicu. Čiže na takto položenú otázku sa nedá odpovedať, preto ste to nikde nenašli.

Dátum: 10.02.2010

Vložil: Matej

Titulok: Určenie druhu

Chcem sa spítať mám okolo 100 kaktusov a neviem ako mam rozlíšiť aký suú druch . Pítal som sa aj jedného skôseného pestovateľa a ten mi poveda že je veľa podobných kaktusov úplne iného druhu. Tak by som vás poprosil či by ste mi poskitly váš email aby som vám mohol zaslať fotograafie a prípadne by ste mi mohly pomôcť.

Dátum: 11.02.2010

Vložil: Stano

Titulok: Re:Určenie druhu

Môžeš na sinostave@gmail.com

Dátum: 20.12.2009

Vložil: kobolkabladislav

Titulok: mamallarie

Zdravimbv Vas hladam zoznam Mamillarii asi zbytocne.vedeli by ste mi poradiť vopred dakujem.

Dátum: 24.12.2009

Vložil: Stano

Titulok: Re:mamallarie

Naj stránka o mammillariách akú poznám je https://www.mammillarias.net
Tam je aj niekoľko taxonomických systémov a ich porovnanie a tiež pekná fotogaléria.

Dátum: 15.11.2009

Vložil: fivan

Titulok: Stanko ďakujem!

Na hubárskej stránke ma zaujalo pekné spracovanie Zvonovca tmavohnedého ktoré si nám pripravil včera na foto.Toto je moje prvé "kuknutie" na Tvoje kaktusy.Pozerám ich na mojej nočnej /t.j. taká,keď sa nedá a nedá zaspať.../,zisťujem,že to budú velmi pekné ,užitočné a už viem ,že nielen nočné "šichty".Kde na to všetko berieš čas?...Všetko dobré prajem!*!

Dátum: 22.11.2009

Vložil: Stano

Titulok: Re:Stanko ďakujem!

Ďakujem za zastavenie. Popravde....moc toho nestíham (zrátaj moje tohtoročné fotky húb). A kaktusy vidím viacmenej len cez víkendy. Tie majú ale tú výhodu, že čím menej do nich vŕtam, tak tým sú krajšie...:-) . Aj Tebe všetko dobré!

Dátum: 17.06.2009

Vložil: Adam Filip (www.kaktusy-adam.wbl.sk)

Titulok: pekne kaktusy

Dobrý den ujo stano mate velmi pekne kaktusy aj stranka je vyborná . Anech sa vam stale dari a nech mate viac a viac kaktusov. S pozdravom Adam

Dátum: 08.06.2009

Vložil: www.kaktusy-adam.wbl.sk (Adam Filip)

Titulok: Odkazy

Dobrý den ujo stano pridájte si moju stránku do odkazov. Aj ja mám vašu stránku v odkazov.

Dátum: 09.06.2009

Vložil: Stano

Titulok: Re:Odkazy

Máš ho tam..:-)

Dátum: 09.04.2009

Vložil: aukcia

Titulok: pekna stranka a pekna zbierka

Mate peknu ucelnu stranku a krasne rastliny.

s pozdravom

www.hustava.sk

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok